Artur Chmaro – Fullstak: Obsługa płatności online w React + Stripe

Z tej strony Artur – autor bloga i podcasta. Znajdziesz tutaj wszystkie materiały jakie tworzę na temat technologii webowych. Interesuje się zarówno front jak i back-endem stąd nazwa FullStak (od full-stack development).

Swoją pierwszą stronę WWW stworzyłem w 2003 roku (niestety nie jest ona już nigdzie dostępna). Była to bardzo prosta witryna gdzie można było pobrać wtyczki do komunikatora Gadu Gadu.

W 2006 roku zrobiłem portal o grach MMO i ten projekt ma się całkiem dobrze do dziś. Pracując nad swoim portalem nauczyłem się PHP (korzystałem z Smarty), MySQL oraz wielu innych rzeczy, które sprawiły, że od tamtych czasów informatyka to moja pasja.

Gdzieś około 2008-2009 roku podjąłem decyzję o nauce Ruby i przepisaniu swojego portalu na Ruby on Rails. Była to bardzo dobra decyzja, bo do PHP całe szczęście już nigdy więcej nie wróciłem, a w Ruby i Railsach pracuje do dzisiaj.

W czasie studiów zorientowałem się, że dużo frajdy i satysfakcji sprawia mi przekazywanie wiedzy innym. Uczestniczyłem kilka razy w warsztatach Rails Girls jako mentor, prowadziłem warsztaty z Ruby on Rails dla studentów oraz miałem przyjemność występować jako prelegent na meetupach i konferencjach IT.

Na moim kanale YouTube publikuję tutoriale o wszystkim co mnie interesuje (React, JavaScript, Blockchain, Serverless, testowanie).

                                                                                                                             

W dzisiejszym odcinku:

Z tego materiału dowiesz się jak obsługiwać płatności w aplikacjach webowych z użyciem #React oraz bramki płatności #Stripe.
Dlaczego warto skorzystać ze Stripe?
– Łatwa integracja i instalacja
– Świetne API i dokumentacja
– Piękny Dashboard
– Prowizja 1,4% + 1 zł (karty kredytowe)
– Prowizja Przelewy24 (BLIK, szybkie przelewy) 1,9% + 1 zł
– Obsługa zaawansowanych płatności (abonamenty, wielu płatników, wiele bramek. widgety)

Kod z tego materiału: https://github.com/fullstakpl/simple-…
Stripe: https://stripe.com/
Dokumentacja Stripe: https://stripe.com/docs/api/checkout/…

Uwaga: Uważaj na swoje klucze prywatne! Nie dodawaj ich do repozytorium!

↓↓↓ Zapraszam do oglądania ↓↓↓

Blog: https://fullstak.pl/
Instagram: https://instagram.com/fullstak_pl/
Discord:
https://discord.gg/Ft9nb4C
Twitter: https://twitter.com/ArtiChmaro


Ten, jak i wiele więcej innych ciekawych artykułów możecie znaleźć na naszej stronie w dziale Blog -> każdego dnia po godzinie 15:00 nowy materiał.


Zapraszamy również do działu Kalendarium, gdzie znajdziecie informację o zbliżających się konferencjach, szkolenia i prezentacjach z różnych dziedzin IT.


Jeśli szukacie nowych wyzwań zawodowych to w dziale Oferty, na pewno znajdziecie coś dla Ciebie!


Zapraszamy na nasz Facebook oraz LinkedIn