Czy Blockchain to największy przełom naszego pokolenia?

Z przełomowych technologii ostatnich lat ta ma spore szanse otrzymać ten tytuł.

Z pewnością biznesowo ma potencjał aby zrewolucjonizować i przekształcić sposób prowadzenia działalności wszystkich branż.
Amit Zavery, wiceprezes Oracle, szef działu produktów Oracle Cloud Platform głęboko wierzy w przełomowość tej technologii czego wyrazem jest udostępnienie usługi Oracle Blockchain Cloud dzięki której jak mówi „przedsiębiorstwa mogą rozszerzać swoją działalność, eliminować niepotrzebne procesy oraz prowadzić transakcje w sieciach rozproszonych łatwiej, przejrzyściej i bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej.”

Finanse, sektor energetyczny, globalny handel i transport, telekomunikacja – to z pewnością główne gałęzie przemysłu w których należy tej rewolucji się spodziewać. Z pewnością blockchain wywrze teżwpływ na wiele innych branż.

Platforma blockchain Oracle jest oparta na technologii Hyperledger Fabric opracowanej przez Linux Foundation i wyposażona w rozwiązania do zarządzania tożsamością i śledzenia zdarzeń, usługi w zakresie infrastruktury oraz interfejs REST proxy, a także operacyjne narzędzia do monitorowania.