Krzysztof Kempiński i jego podcast #021 -Jak żyć gdy programowanie się znudzi

Krzysztof Kempiński i jego podcast #021 -Jak żyć gdy programowanie się znudzi

Witam w dwudziestym pierwszym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest to jak żyć gdy programiście znudzi się programowanie.

Dziś moimi gościem jest Maciej Aniserowicz – programista-pasjonat, któremu programowanie po X godzin na dobę w pewnym momencie życia na tyle się przejadło, że postanowił, iż musi zająć się czymś innym ale nadal chce pozostać w branży. Człowiek, który buduje swoje imperium złożone z bloga devstyle.pl, podcastu devtalk, kanału na YouTube a ostatnio też na Insta Stories. Prelegent, trener, organizator licznych spotkań i konferencji, takich jak Programistok. Autor dwóch książek. W tym bardzo znanej “Zawód: programista”. Pomysłodawca i organizator konkursu “Daj się poznać”. Prywatnie tata, mąż, miłośnik ciągłego rozwoju i fan toru wyścigowego w Poznaniu.

W tym odcinku o rozmawiamy o:

 • – jak dochodzi do tego, że programista przestaje lubić programowanie?
 • – czy często się wtedy myśli żeby jednak powrócić do programowania?
 • – czy trzeba mieć jakieś inne hobby żeby nie zwariować?
 • czy awans pionowy lub poziomy może nas uratować?
 • – a może własny startup to lekarstwo?
 • – jakie są plusy i minusy bycia blogerem w polskim IT?
 • – dlaczego warto budować wokoło siebie społeczność przyjaznych ludzi?
 • – powiemy kto inspiruje Maćka w szeroko rozumianej blogosferze
 • – powiemy o misji dzielenia się swoją wiedza i doświadczeniem z młodszymi
 • – czy bycie przedsiębiorcą jest dla każdego?
 • – czy do IT równie łatwo jest wejść i wyjść?
 • – powiemy trochę o terapii psychologicznej, o jej znaczeniu i wpływie na ludzi
 • – czy powinniśmy żałować podjętych decyzji i działań?
 • – jakie plany na przyszłość ma Maciej?

Konkurs:

Wraz z Maciejem przygotowaliśmy konkurs dla słuchaczy. Do wygrania jest książka Macieja – „Zawód: Programista” wraz z jego autografem. A otrzyma ją ta osoba, która w komentarzu do tego odcinka najciekawiej odpowie na pytanie: co może robić programista gdy nie chce już kodować ale chce pozostać w branży? Konkurs kończy się 14 listopada 2018 r. Wtedy to zostanie ogłoszony zwycięzca.

Konferencja CoreDump:

Chciałbym Cię zainteresować konferencją CoreDump, która odbędzie się w Krakowie w dniach 26-27 listopada 2018. Dzień pierwszy to CommunityDay. Dzień drugi – zaproszeni goście. W skrócie: dwa dni pełne spotkań, paneli dyskusyjnych oraz znanych i rozpoznawalnych nazwisk. CoreDump to nie tylko języki programowania, systemy rozproszone, ale także: mikrousługi, bazy danych oraz future of work – czyli dyskusje o tym, jak zmieniają się organizacje.

Organizatorzy dla słuchaczy podcastu „Porozmawiajmy o IT” przygotowali niespodziankę 😻. Z kodem CoreDump_porozmawiajmyoit_15 otrzymacie 15% rabat na wejściówki. Rejestracja pod adresem https://coredump-2018-pl.konfeo.com/pl/groups

Konferencja „Automatyzacja testowania – prawdy i mity”:

Chciałbym Cię zainteresować konferencją „Automatyzacja testowania – prawdy i mity”, która odbędzie się 29 listopada 2018 roku w Warszawie. Spotkanie kierowane jest do: osób związanych z obszarem testowania i zapewnienia jakości oprogramowania: testerów, test leaderów, test managerów, inżynierów testów i jakości oprogramowania, specjalistów i menedżerów QA, Quality Managerów, Scrum Masterów, programistów, inżynierów automatyzacji testów, analityków i architektów testów, szefów zespołów testerskich i liderów testów oraz analityków systemowych i biznesowych, kierowników projektów, projektantów i właścicieli produktów.

🎁Niespodzianka:
organizatorzy konferencji przygotowali niespodziankę dla słuchaczy podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Rejestrując się na tą konferencję pod adresem http://successpoint.pl/node/816#zarejestruj-si%C4%99 i wpisując ( Porozmawiajmy o it ) w pole Uwagi otrzymacie 15% rabat na wejściówki.

Subskrypcja podcastu:

Linki:

Pozostańmy w kontakcie:

Muzyka użyta w podcaście: „Endless Inspiration” Alex Stoner  (posłuchaj)