Krzysztof Kempiński i jego podcast #022 – Umiejętności miękkie w IT

Krzysztof Kempiński i jego podcast #022 - Umiejętności miękkie w IT

Witam w dwudziestym drugim odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy są umiejętności miękkie w IT.

Dziś moimi gościem jest Barbara Zarzecka, która przez kilka lat była pracownikiem naukowym Wydziału Psychologii Kognitywnej SWPS w Warszawie. Angażuje się w różne projekty jako konsultant, programistka lub koordynator. Jej specjalnością jest wykonywanie od strony technicznej i merytorycznej narzędzi badawczych oraz stron internetowych opartych o popularne rozwiązania techniczne do zarządzania treścią. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie dydaktyczne. Jakiś czas temu, pod wpływem swojej pasji do programowania, zmieniła kierunek kariery na pracę jako mentor w ośrodku kształcenia programistów. W Codecool Poland jako psycholog i programista kształci ludzi z umiejętności miękkich i twardych.

W tym odcinku o soft skills opowiemy w następujących kontekstach:

 • – co to są umiejętności miękkie?
 • – po co w branży IT potrzebne są takie zdolności?
 • – jakie umiejętności miękkie są najbardziej potrzebne?
 • – czy da się je trenować? jeśli tak, to w jaki sposób?
 • – czy ich posiadanie może dawać przewagę konkurencyjną na rynku pracy?
 • – opowiemy o znaczeniu komunikacji,
 • – oraz o umiejętności pracy w grupie,
 • – wskażemy na znaczenie dawania i odbioru feedbacku,
 • – opowiemy o umiejętności prezentacji,
 • – oraz o organizacji czasu,
 • – czy dopasowanie kulturowe do firmy jest ważne?
 • – czy zdolność uczenia się to także umiejętność miękka?
 • – czy zestaw pożądanych umiejętności miękkich zmienia się w zależności od stanowiska?

Konferencja CoreDump:

Chciałbym Cię zainteresować konferencją CoreDump, która odbędzie się w Krakowie w dniach 26-27 listopada 2018. Dzień pierwszy to CommunityDay. Dzień drugi – zaproszeni goście. W skrócie: dwa dni pełne spotkań, paneli dyskusyjnych oraz znanych i rozpoznawalnych nazwisk. CoreDump to nie tylko języki programowania, systemy rozproszone, ale także: mikrousługi, bazy danych oraz future of work – czyli dyskusje o tym, jak zmieniają się organizacje.

Organizatorzy dla słuchaczy podcastu „Porozmawiajmy o IT” przygotowali niespodziankę 😻. Z kodem CoreDump_porozmawiajmyoit_15 otrzymacie 15% rabat na wejściówki. Rejestracja pod adresem https://coredump-2018-pl.konfeo.com/pl/groups

Konferencja „Automatyzacja testowania – prawdy i mity”:

Chciałbym Cię zainteresować konferencją „Automatyzacja testowania – prawdy i mity”, która odbędzie się 29 listopada 2018 roku w Warszawie. Spotkanie kierowane jest do: osób związanych z obszarem testowania i zapewnienia jakości oprogramowania: testerów, test leaderów, test managerów, inżynierów testów i jakości oprogramowania, specjalistów i menedżerów QA, Quality Managerów, Scrum Masterów, programistów, inżynierów automatyzacji testów, analityków i architektów testów, szefów zespołów testerskich i liderów testów oraz analityków systemowych i biznesowych, kierowników projektów, projektantów i właścicieli produktów.

🎁Niespodzianka:

organizatorzy konferencji przygotowali niespodziankę dla słuchaczy podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Rejestrując się na tą konferencję pod adresem http://successpoint.pl/node/816#zarejestruj-si%C4%99 i wpisując ( Porozmawiajmy o it ) w pole Uwagi otrzymacie 15% rabat na wejściówki.

Subskrypcja podcastu:

Linki:

Pozostańmy w kontakcie:

Muzyka użyta w podcaście: „Endless Inspiration” Alex Stoner  (posłuchaj)