Krzysztof Kempiński i jego podcast #026 – Produktywność dla programisty

Krzysztof Kempiński i jego podcast #026 -Produktywność dla programisty

Witam w dwudziestym szóstym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy będzie produktywność dla programisty.

 

Dziś moimi gościem jest Dominik Juszczyk, certyfikowany coach Gallupa i facylitator. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce zaczęła popularyzować wiedzę związaną z mocnymi stronami i pracą z nimi. Nie tak dawno przeszedł na swoją działalność by pomagać klientom w odkrywaniu swoich mocnych stron oraz byciu bardziej produktywnym i efektywnym. Część swojej wcześniejszej kariery poświęcił programowaniu. Prowadzi bardzo popularny w Polsce podcast “Z pasją o mocnych stronach”. Pasjonuje się produktywnością, efektywnością osobistą i pracą z ludźmi. Prywatnie ojciec, mąż i zapalony biegacz.

 

W tym odcinku o produktywności opowiemy w następujących kontekstach:

 • – czym ona jest i jak się ją definiuje?
 • – po co pracować nad jej polepszeniem?
 • – czy produktywność to praca nad wieloma zadaniami na raz? i czy multitasking jest dla nas korzystny?
 • – jak częste spotkania w pracy wpływają na naszą produktywność?
 • – jak najlepiej wykorzystać czas największego skupienia w ciągu dnia?
 • – jaką rolę odgrywa planowanie długo i krótkoterminowe?
 • – czy praca w trybie zdalnym ma jakiś wpływ na produktywność?
 • – jak wybrać swój priorytet pod nawałem różnych obowiązków?
 • – jak kondycja fizyczna wpływa na nią?
 • – czy jest coś co niszczy produktywność programisty?
 • – czy któreś z talentów polepszają produktywność?

🎁Sponsor odcinka i niespodzianka:

Sponsorem tego odcinka podcastu jest firma BrainSociety.com produkująca suplementy diety poprawiające funkcje kognitywne. Produkty BrainSociety są dostępne jako pojedyncze substancje albo pakiety trzech składników dobranych tak, aby wpływać na najważniejsze zdolności umysłowe np. długotrwałą koncentrację, pamięć czy odporność na stres. Warto dodać, że BrainSociety sprzedaje tylko te substancje, których skuteczność została potwierdzona badaniami na ludziach.

Firma BrainSociety dla słuchaczy podcastu przygotowała niespodziankę. Jest to kod uprawniający do 20% zniżki. Odwiedź stronę BrainSociety.com i wpisz kod IT (jak nazwa naszej branży).

 

Konferencja Pyrcode 2019:

Już 18 stycznia 2019 roku startuje w Poznaniu pierwsza edycja konferencji Pyrcode 2019! Jeden dzień, kilka ścieżek tematycznych do wyboru, najlepsi eksperci oraz konsultanci IT z branży. To wyjątkowa okazja do integracji lokalnego środowiska IT i wymiany doświadczeń podczas inspirujących wykładów, warsztatów i networkingu. Więcej informacji na https://pyrcode.pl/

 

Konferencja ITCorner Summit 2019: The Future of Business:

23 stycznia 2019 roku odbędzie się druga edycja ITCorner Summit – ogólnopolskiego kongresu organizowanego przez ITCorner, klaster zrzeszający wrocławskie firmy IT. Podczas wydarzenia ponad 20 ekspertów opowie o wyzwaniach jakie czekają branżę IT w 2019 roku. Więcej informacji na https://itcsummit2019.itcorner.org.pl/

Subskrypcja podcastu:

Linki:

Pozostańmy w kontakcie:

Muzyka użyta w podcaście: „Endless Inspiration” Alex Stoner  (posłuchaj)


Jeżeli szukasz swojej drogi w świecie IT i programowania, to świetnie trafiłeś! Poruszam na tym kanale wiele ciekawych tematów, które pomogą Ci rozwinąć karierę 🙂


Ten, jak i wiele więcej innych ciekawych artykułów możecie znaleźć na naszej stronie w dziale Blog -> każdego dnia po godzinie 15:00 nowy materiał.

Zapraszamy również do działu Kalendarium, gdzie znajdziecie informację o zbliżających się konferencjach, szkolenia i prezentacjach z różnych dziedzin IT.

Jeśli szukacie nowych wyzwań zawodowych to w dziale Oferty, na pewno znajdziecie coś dla Ciebie!

Zapraszamy na nasz Facebook oraz LinkedIn