Mikroelektrody wszczepione bezpośrednio do mózgu pozwolą sterować tabletem za pomocą myśli?

Grupie naukowców która jest zrzeszona pod nazwą BrainGate udało się opracować technologię umożliwiającą funkcjonowanie osobom sparaliżowanym które nie są w stanie ani się ruszać, ale   także nie są w stanie mówić.

System polega na wszczepieniu mikroelektrod bezpośrednio do mózgu pacjenta a dokładniej do części kory mózgowej która jest odpowiedzialna za ruch. Następnie wystarczyło że dana osoba pomyślała o tym ,by poruszyć kursor na ekranie tabletu by sygnał ten został przesłany do wirtualnej myszy. W jaki sposób ?

Mikroelektrody przetwarzają sygnały neuronowe dotyczące chęci poruszania kończyną. W ten sposób sparaliżowana osoba jest w stanie wykonywać podstawowe zadania na tablecie.

Czy będzie możliwe zastąpienie uszkodzonych połączeń nerwowych przez elektronikę tak by sparaliżowana osoba nie sterowała robotem a swoim własnym ciałem ?

Video Warte do obejrzenia

Nieinformatyk – Projektowanie bazy danych – Kurs SQL #3 7 marca 2021

Projektowanie bazy danych Dzisiaj rozpoczniemy pracę nad projektem bazy danych. Nauczymy się stosować polecenie create table oraz insert into. Jeśli zastanawiałeś się skąd zdobyć doświadczenie by zostać programistą koniecznie musisz obejrzeć to nagranie. Typy danych SQL :https://docs.oracle.com/cd/B28359_01/…​ Chcesz wiedzieć więcej: http://www.nieinformatyk.pl​ Kod z odcinka do pobrania: https://www.nieinformatyk.pl/pliki/​ O czym nagrać kolejny odcinek: http://www.facebook.com/nieinformatyk

#9 Norbert Jankowski i jego podcast – Automatyzacja testów – rozmowa z Elą Sądel z Testelka.pl 22 marca 2021