P.M- Senior Software Architect

  1. Czym jest dla Ciebie programowanie?

Niczym nadzwyczajnym, siadasz, klepiesz i czekasz aż Twój kolega z zespołu zrobi nam przegląd kodu zwany ( code review).

Nagle słyszysz śmiech z drugiego końca biura i liczysz rzucone wulgaryzmy.Jeżeli ich liczba jest mniejsza niż 10 na minutę to masz szansę pomyślnie przejść review w przeciwnym razie będziesz musiał klepać wszystko od nowa ?.

 

  1. Jak zaczynałeś swoją drogę w IT

Kiedy byłem mały zawsze ciągnęło mnie do komputera.

Zaczynało się od gier a z wiekiem zacząłem zastanawiać się jak oni to wszystko tworzą.

Cała grafika i postacie były dla mnie bardzo fascynujące.

Początkowo interesowałem się tworzeniem gier ale wylądowałem w nudnej korporacji gdzie niestety zlecają Ci projekt a Ty nie możesz za bardzo się wykazać.

Tworzenie gier było bardzo fascynujące ponieważ można było wykorzystać wiele aspektów programowania.

 

  1. Jak udało znaleźć Ci się pierwszą pracę jako programista?

Tak dla jasności to nie ja znalazłem prace tylko praca znalazła mnie po tym jak pochwaliłem się jednym z moich projektów na stronie odezwała się do mnie Pani z HR i namówiła mnie na staż w ich firmie.

 

  1. Co sobie cenisz w tym zawodzie?

Przede wszystkim cenie sobie to że mogę zarobić godne pieniądze, co w innych zawodach nie byłoby takie łatwe. Poza tym mimo że nie lubię korporacji, mają całkiem dobre benefity, oraz elastyczne godziny pracy. Wykazać się tu nie wykaże, ale przynajmniej żyję na poziomie

 

  1. Jakie wskazówki dałbyś młodym ludziom chcącym wejść w świat programisty?

Wskazówki dla młodych… ech najlepiej gdyby tu młodzi zbytnio się nie pchali bo zajmą mi moje miejsce w spokojnej pracy klepacza. Młodzi powinni raczej uderzać w startupy i tam się rozwijać. Radziłbym nauczyć się porządnie przynajmniej jednego języka i uderzać do mniejszych firm. A w między czasie robić swoje projekty i chwalić się nimi na rozmowach. Zawsze to lepiej wygląda gdy masz już napisane coś swojego, co działa. A na korpo przyjdzie czas później, by sobie doczekać do emerytury