BITEhack 2022

W dniach 15-16 stycznia odbędzie się BITEhack, czyli 24-godzinny maraton programowania. Hackathon będzie miał miejsce stacjonarnie, w Klubie Studio, w samym sercu Miasteczka Studenckiego AGH.

Wydarzenie organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. Jest to czwarta edycja projektu. Wcześniej przez 8 lat był realizowany pod nazwą BAIT. Konkurs jest skierowany do studentów polskich uczelni.

BITEhack dzięki swojej formule przyciąga studentów kierunków związanych z informatyką, entuzjastów IT, a także pasjonatów programowania i konstruowania robotów przy pomocy mikrokontrolerów takich jak Arduino lub Raspberry Pi.

Drużyny na hackathonie biorą udział w jednej z trzech kategorii: klasycznej, robotycznej lub artificial intelligence. Zadanie z kategorii klasycznej polega na rozwiązaniu problemu informatycznego poprzez napisanie aplikacji komputerowej w dowolnym języku programowania. W kategorii robotycznej drużyny projektują, budują i programują od zera roboty o zadanej funkcyjności. Innowacją tegorocznej edycji jest kategoria artificial intelligence, w której zadanie, z jakim będą mierzyć się uczestnicy opiera się na algorytmach sztucznej inteligencji. Finalnym produktem jest stworzenie oprogramowania.

Po upływie 24 godzin, jury złożone z przedstawicieli Partnerów wydarzenia oraz z kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej, ocenia przygotowane przez drużyny programy i roboty, by ostatecznie móc przedstawić werdykt, ogłaszając zwycięzców w każdej kategorii.

Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, od 26 lat działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród projektów Stowarzyszenia znajdują się również takie projekty jak Inżynierskie Targi Pracy, program międzynarodowych Kursów Naukowych oraz konkurs inżynierski EBEC.

Hack IT till you make IT


Organizator
Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków

Start
15/01/2022 10:30

Koniec
16/01/2022 16:00

Koszt
Bezpłatne

Telefon

E-mail
paulina.adamczyk@best.krakow.pl

Strona internetowa
https://bitehack.best.krakow.pl/