CuValley Hack 2021

Wirtualny hackathon na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

Przewidywanie wstrząsów, potencjalnych awarii maszyn górniczych czy stabilizacja pieca zawiesinowego. KGHM zaprasza programistów z całej Polski do kreatywnego rozwiązywania wyzwań w ramach wirtualnego hackathonu „CuValley Hack”. To pierwsze takie wydarzenie organizowane przez miedziowego giganta. Spółka obchodzi w tym roku jubileusz: 60-lecie istnienia.

 

Wydarzenie odbędzie się 11-13 czerwca a organizatorzy liczą na otwarte umysły uczestników i niebanalne pomysły specjalistów.

 

  • Jestem bardzo ciekaw przebiegu i efektów Hackathonu „CuValley Hack”. To pierwszy hackathon organizowany przez KGHM, a przed uczestnikami stawiamy trzy istotne wyzwania, oparte o analizę danych i stworzenie modeli predykcyjnych. Jestem przekonany, że pula nagród 100 tysięcy zł oraz możliwość współpracy z globalnym innowacyjnym gigantem będzie atrakcyjna dla programistów – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM.

 

Prezes Marcin Chludziński dodał, że KGHM stawia na innowacje i poszukuje pionierskich rozwiązań. – Jesteśmy otwarci na pomysły spoza KGHM. Pilotażowo uruchamiamy program Dolina Miedziowa, aby ułatwić dialog z innowatorami i startupami. Hackathon jest jednym z elementów programu – podkreśla prezes KGHM.

 

40-godzinny maraton programowania

Uczestnicy CuValley Hack będą programować przez 40 godzin, by stworzyć inspirujące i praktyczne projekty związane z miedzią. Działania kreatywnych ochotników skupią się na analizie danych oraz wykorzystaniu AI, Machine Learningu czy BigData w układach automatyki przemysłowej. W praktyce, wypracowane rozwiązania mają zmniejszyć poziom awaryjności w maszynach SMG, ustabilizować pracę pieca zawiesinowego oraz wspomóc predykcję wstrząsów. Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach, na stronie internetowej hackathonu.

 

CuValley Hack – w zasięgu Twojej klawiatury

Żeby dołączyć do hackathonu, wystarczy zarejestrować się na wydarzenie. Pierwszych stu potwierdzonych uczestników otrzyma GiftPack – niespodziankę. Uczestnicy CuValley Hack mogą pracować nad pomysłami w pojedynkę lub z zespołem. Osoby/drużyny z najlepszymi projektami w danej kategorii wystąpią na wirtualnej scenie i wezmą udział w sesji Q&A na żywo. 

 

Dołącz do hackathonu i czerp wiedzę!

CuValley Hack to nie tylko hackathon – to również bogata agenda webinarów tematycznych, talki prowadzone przez Keynote Speakerów oraz potężna dawka wiedzy w pigułce. Wszystko to ma służyć za inspirację uczestnikom wydarzenia. Nie zabraknie także dodatkowych aktywności, konkursów i networkingu. 

 

Dlaczego miedź jest ważna?

Miedź znajduje szerokie zastosowanie w przeróżnych sektorach gospodarki i pełni kluczową rolę w rozwoju innowacyjnych gałęzi przemysłu. To podstawa energetycznej innowacji, zwłaszcza tzw. „zielonej energii”, która dziś odpowiada za aż ¼ światowej energetyki. Zapotrzebowanie na wyjątkowe właściwości miedzi rośnie, przy czym jej zasoby naturalne są stosunkowo małe.

 

Polska jest jednym z najważniejszych na świecie krajów pod względem zasobności złóż miedziowych, a za sprawą KGHM również wydobycia czerwonego metalu. 

Więcej informacji na stronie internetowej.


 

Śledź CuValley Hack!

Facebook: https://www.facebook.com/CuValleyHack
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/cuvalley-hack/
Twitter: https://twitter.com/cu_valley 

 


Te, jak i wiele więcej innych ciekawych wydarzeń możecie znaleźć na naszej stronie w dziale  Kalendarium .

Zapraszamy również do działu Blog -> gdzie każdego dnia po godzinie 15:00 prezentowany jest nowy materiał.

Odwiedźcie również Kalendarium, gdzie znajdziecie informację o zbliżających się konferencjach, szkolenia i prezentacjach z różnych dziedzin IT.

Jeśli szukacie nowych wyzwań zawodowych to w dziale Oferty, na pewno znajdziecie coś dla Ciebie!

Zapraszamy na nasz Facebook oraz LinkedIn.


Organizator
Proidea

Start
11/06/2021 17:00

Koniec
13/06/2021 17:00

Koszt
Bezpłatne

Telefon
+48 506 689 579

E-mail
sylwia.zajac@proidea.org.pl

Strona internetowa
https://cuvalley.com/